CHP VE ENVER KİRAZ
Uzun bir aradan sonra yine köşe yazılarıma başladım. Eski köşe yazılarım birilerini rahatsız etmiştiki çok eleştiri almıştım.  Uzun bir aradan sonra yazacağım köşe yazım Cumhuriyet Halk Partisi ve İl başkanı ENVER KİRAZ ile ilgili.

  Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezi tarafından bir paylaşım dikkatimi çekti.

       DAVA ADAMI İSTİYORUM

       BAZILARRININ DERDİ PARTİYİ İKTİDAR YAPMAK DEĞİL KOLTUK KAPMAK

       NASIL BELEDİYE BAŞLAKANI NASIL MİLLET VEKİLİ OLURUM DERDİNDE OLMAK

       CHP'NİN ACİLEN BİR DAVA PARTİSİNE DÖNÜŞMESİ GEREK

       BİZE DAVASINA İNANAN DAVA ADAMLARI GEREK 

                                      KEMAL KILIÇDAROĞLU....

 İşte tamda bu paylaşım.  Kendi yaşadığım ilin il başkanı Enver KİRAZ aklıma geldi. ENVER  KİRAZ dava adamımıdır diye düşünmeye başladım. Biraz interneti karıştırdım eleştirileri okudum . Eleştiri yapanların hiç biri Cumhuriyet Halk Partilisi değil  Emek Partisi ağırlıklı, HDP VE AKP liler. Hemen hemen her fırsatta Enver KİRAZ'I eleştirmek için fırsat kollanır olmuş. Aklıma meyve veren ağaç taşlanır sözü gelmiyor değil. Enver Başkan büyük bir erdemlik göstererek bunlara cevap verme gereği bile  duymuyor. Çünkü Enver Başkan kendi işine, partisine nasıl hizmet ederim, eğer partiye zararım oluyorsa aday olmam diyen bir kişiliğe sahip. Bu partinin çaycılığınıda yaparım diyecek kadar dava adamı. Aday olma taraftarı değil ama partililer aday olması yönünde baskı yapıyor ve partililer biliyorki Enver Başkan partiliyi kıramaz ve aday olur.  Yeşilyurt ilçe başkanı Ahmet Küçükşahin'de  il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.  Ahmet Başkan'ında Cumhuriyet Halk Partisi'ne katkısı olacağını düşünenlerdenim. Ahmet Başkan da Enver Başkan da gerçekten dava adamı gerçek bir Cumhuriyet Halk Partili. 

 Evet Cumhuriyet Halk Partisinde herkes aday olabilir. Partiye gerçekten hizmet edebileceğine inanan herkes aday olabilir. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi gerçek ve tek demokrat partidir. Birde eleştiri yapan diğer partilere değinelim en çok eleştirilerin geldiği Emek Partisi hiç bir zaman iki aday olmaz her zaman  tek listeyle gidilir ve demokrasiden uzak bır şekilde kongre yapılır. Bunun açıklamasınıda süslü kelimmelerle yaparak demokrasi örneği olarak gösterirler. Bir diğer parti AKP o da genel merkez tarafından atanır ve sözde kongre yapılarak başkan seçilir sözde kongrenin sözde başkanı olarak tarihte yerini alır. HDP de yine aynı şekilde tek aday tek liste olarak kongreye gider ve demokrasiden uzak bir kongre yapar. 

Peki Cumhuriyet Halk Partisinde kongre nasıl olur. Kongreye gidilmeden önce her Cumhuriyet Halk Partisine üye olan vatandaş kendi delegesini seçer, o delegelerde il ve ilçe başkanını seçer. Yani her adımda demokrasi örneği gösteren tek partidir. Gerçek ve tek sosyal demokrat partidir. 

Cumhuriyet Halk Partisi il başkanı 'da seçimle gelen tek sosyal demokrat il başkanı olur. Bizde demokrasi işler diyen AKP,HDP VE EMEK PARTİSİDE sözde demokrasinin sözde başkanı olarak tarihe geçerler.


Son Yazıları

2017.11.11 - MECLİS ÜYELERİ NE İŞ YAPAR!!!
2017.11.09 - CHP VE ENVER KİRAZ

İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları