Güncel

KÖSE ``SAMİMİYSENİZ KÜRECİK ÜSSÜNÜ KAPATIN``

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ören Şube Başkanı Malum Köse tarihleri boyunca haksızlıklara ve baskılara maruz kalan mazlum Filistin halkının yanlarında olduğumuzu bildiriyoruz ve tüm ezilenleri, yok sayılanları, görmezden gelinenleri Filistin halkı ile dayanışmaya çağırıyoruz.
 Pir Sultan Abdal Derneği Ören Şube Başkanı Mazlum Köse basın açıklamasında bulunarak ezilen Filistin halkı için birlik çağrısında bulundu.

Mazlum Köse şu ifadelere yer verdi;

“Bizler Aleviler olarak bulunduğumuz her coğrafyada yok sayılmanın ne demek olduğunu sayısız kere deneyimlemiş bir toplumuz. Bu gün de, gerek Cem evlerimize yapılan saldırılarla, gerek oturduğumuz evlerin kapılarına işaret konularak bu saldırıları yoğun olarak yaşamaktayız. Bizlere yapılan baskılar dün olduğu gibi bugün yine Filistin halkına yapılmaktadır. İnanç olarak yok sayılmak, inanç gurubuna mensup kişilerin hayat alanlarının daralması ve ardından insanların en temel hakkı olan yaşam hakkının da elinde alınması anlamı taşımaktadır. ABD başkanı Trump, seçim vaatlerini yerine getirememenin getirdiği sıkışmışlığı atlatabilmek için, yine seçim vaatlerinden biri olan Kudus’ü İsrail’in başkenti yapma sözünü yerine getirerek aslında ülkesinde girdiği sıkıntılı dönemi aşmaya çalışması beraberinde Ortadoğu da yeni bir kaos ortamı yaratmıştır. 

Zaten Ortadoğu’da savaş ortamı mevcutken, yeni çatışma koşulları yaratmaya çalışmanın Ortadoğu ve dünya halklarına yararı olmayacaktır. Kudüs’ün Başkent olduğu bir Filistin devletimi, yoksa Kudüs’ün, Filistin ve İsrail’in Başkenti olacağı iki devlet mi sürecinde kararı Filistin halkı vermelidir. Bu nedenle ABD ve tüm emperyalist güçler Ortadoğu’da derhal ellerini çekmelidir.”
SORUN DİN SORUNU DEĞİL, DEMOKRASİ SORUNUDUR.
Trump’ın bu talihsiz açıklamasının ardında, bazı siyasi liderler bilerek toplumları ajite ederek siyasi rant elde etmek için din karşıtlığı ve din düşmanlığı üzerine kullandıkları bir dille aslında çıkmaza giren kendilerini de bir nebze rahatlatmak nefes alabilmek için kullanmaktadırlar. Sorun dinler ve mezhepler sorunu olarak ele alınamaz. Sorunu üreten emperyalistler ve onların işbirlikçilerinin politikalarıdır.
Seçim vaatlerini yerine getiremediği için ülkesinde ciddi tepki toplayan Trump, yine ülkesinde rüşvet skandalı ile kendi halkının büyük tepkisini alan İsrail Başbakanı Netanyahu ve Türkiye’de, bir taraftan yurt dışında MAN adasına kaçırdığı iddia edilen paralar, bir taraftan ABD’de Zerrab’ın itirafları ile sıkışan AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konuya dört elle sarılarak kendileri için bir çıkış kapısın yaratmaya çalışmaktadırlar.
SAMİMİYSENİZ KÜRECİK ÜSSÜNÜ KAPATIN.
Trump’un bu çıkışını bir fırsata çevirmeye çalışan Recep Tayyip Erdoğan, her zamanki ‘sert’ üslubuyla ABD başkanı Trump’a, “Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Bu kararınızdan dönmemeniz halinde İslam İşbirliği Teşkilatı başkanı olarak teşkilatı toplayacağım ve tüm İslam dünyasını harekete geçireceğim. Bu adım İsrail’le diplomatik ilişkilerimizi koparmaya kadar götürebilir” diyerek restini çekti. Burada Cumhurbaşkanına sesleniyoruz, eğer bu konuda bu kadar hassas ve samimiysen, işe Kürecik’te İsrail’i korumak için kurulan üssü kapatmakla başla. 
ABD emperyalizmi ve İsrail Siyonizm’i ile lafla mücadele edilemez. Açık ve gizli bütün askeri ve ekonomik anlaşmalar başta olmak üzere, bütün ikili anlaşmalar iptal edilmelidir. Bunlar yapılmadan sonuç alıcı hiçbir adımı atmak mümkün olmayacaktır.
Bizler Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ören şubesi olarak, tarihleri boyunca haksızlıklara ve baskılara maruz kalan mazlum Filistin halkının yanlarında olduğumuzu bildiriyoruz ve tüm ezilenleri, yok sayılanları, görmezden gelinenleri Filistin halkı ile dayanışmaya çağırıyoruz.
KAHROLSUN EMPERYALİZM
KAHROLSUN SİYONİZM
YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ 
MAZLUM KÖSE
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği
Ören Şube Başkanı
Bu haber 12.12.2017 14:13:01 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Ağız Kokusu Diyabetin Habercisi Olabilir!

 • ÇİRKİN CHP'YE TEPKİLİ

 • KİM NE İÇİN KORUYOR?

 • ŞAHİN'DEN AKÇADAĞ BELEDİYESİNE BÜYÜK TEPKİ

 • AVŞAR' AKÇADAĞ'I ZİYARET ETTİ

 • MASKİ 'DEN ÖREN MAHALLESİNE ZİYARET

 • ÖREN MAHALLESİNDE ÇİFTÇİLİK KURSU AÇILDI

 • ŞAHİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 • Veli Ağbaba: Kürecik Radar Üssü’nün kuruluş amacı nedir? 

 • KÖK '' AKÇADAĞ NEFES ALACAK''

 • İNAL'LA RÖPÖRTAJ

 • KÖSE ''SAMİMİYSENİZ KÜRECİK ÜSSÜNÜ KAPATIN''

 • LEVENTOĞLU AKÇADAĞ BELEDİYESİNE TALİP Mİ?

 • AKÇADAĞ SPOR 4-1 MAĞLUP

 • Evkur Yeni Malatyaspor Yine Hakeme Takıldı

 • GÜNEŞ İLE RÖPÖRTAJ

 • UÇAR ''BİZE BİZDEN BAŞKA DOST YOK''

 • ÇİRKİN'LE RÖPÖRTAJ

Benzer Haberler